Elektrikli scooter isteyenlere Xiaomi’den dev fırsat! Ucuz fiyata, uzun menzil!

Xiaomi’nin katlanabilir elektrikli scooter modeli serisinin en yeni üyesi olan Xiaomi Electric Scooter 4 Lite‘ın ikinci nesli, selefine kıyasla daha uzun bir menzile sahip olacak şekilde geliştirildi. Bu yenilikçi araç, daha yüksek kapasiteli bir pil barındırıyor ve böylece bir önceki modele göre yaklaşık %25 daha fazla, yani 25 kilometrelik bir menzile ulaşabiliyor. Tasarımında, kullanıcıların scooter’ı yürüyerek daha rahat taşıyabilmeleri için bir yürüyüş modu da düşünülmüş.

Scooter, saatte 25 kilometrelik bir azami hıza ulaşabilen 300W gücünde bir elektrik motoruna sahip. Üç farklı hız modu sunan bu araç, kullanıcılarına farklı sürüş deneyimleri yaşatma imkanı tanıyor. Araç, 9,600mAh kapasiteli bir pille donatılmış olup, bu pil tamamen doldurulduğunda 8 saatlik bir şarj süresi gerektiriyor. Aydınlatma için bir fara, güvenlik için ise E-ABS ve tambur frenlere yer verilmiş. Ayrıca 10 inçlik hava dolu lastikler, konforlu bir sürüş deneyimi vadediyor.

Elektrikli scooter isteyenlere Xiaomi’den dev fırsat! Ucuz fiyata, uzun menzil!

Bu scooter modeli, entegre bir ekran üzerinden hız ve pil seviyesi gibi bilgileri kullanıcıya sunuyor. Aynı zamanda Mi Home/Xiaomi Home uygulaması aracılığıyla da bu bilgilere erişmek mümkün. Scooter’ın ağırlığı 16.2 kilogram olarak belirlenmiş ve bu biraz daha ağır bir yapı anlamına geliyor; ancak taşıma kapasitesi değişmeden 100 kilogram olarak kalmış.

Fiyat ve piyasaya çıkış tarihi konusunda henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, bir önceki modelin piyasaya sürüldüğünde 449.99€ (yaklaşık 492$) gibi bir fiyat etiketi taşıdığı düşünüldüğünde, yeni modelin biraz daha pahalı olması bekleniyor. Önceki modelin mevcut satış fiyatı ise 399.99€ (yaklaşık 438$) olarak belirlenmiş. Bu yeni elektrikli scooter’ın Xiaomi’nin global web sitesinde yer alması, dünya genelindeki kullanıcılara ulaşmayı hedeflediğinin bir göstergesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x